18.05.2016
Законодавче забезпечення впровадження енергозберігаючих заходів у сфері ЖКГ
Версія для друкуВерсія для друку

обговорювали під час практикуму у Кіровограді в рамках проекту ПУЛЬС

17 травня Кіровоградське РВ АМУ провело практикум на тему: «Законодавче забезпечення впровадження енергозберігаючих заходів у сфері ЖКГ». Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який Асоціація міст України реалізує за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

Енергоефективні технології сьогодні – це не лише вимога часу, а й шлях до реальної економії бюджетних коштів різних рівнів. Вітаючи присутніх, виконавчий директор Кіровоградського РВ АМУ В.Ільюшкіна зазначила, що напрацьований органами місцевого самоврядування досвід впровадження енергоефективних технологій виправдав себе і приносить суттєву економію бюджетам. Окрім того, Кіровоградщина, має потенціал альтернативних видів палива: буре вугілля, пілети та місцевого виробника, який протягом останніх трьох років виробляє твердопаливні котли різних потужностей. Це особливо актуально, якщо врахувати, що протягом останніх 20 років в обласному центрі відсутнє централізоване гаряче водопостачання, а більше 50 відсотків квартир у багатоквартирних будинках перейшли на автономне опалення. 

 

Стратегічно важливі напрямки енергозбереження в області окреслив начальник Головного управління житлово-комунального господарства Кіровоградської міської ради О.Хачатурян. Зокрема, він виділив необхідність заміни важливих ділянок тепломереж, їх ізоляції, оптимізації їх гідравлічних режимів, виведенню з експлуатації нерентабельних котелень та переведення існуючих на альтернативне паливо, зокрема, в закладах соціальної сфери;, а також підкреслив важливість термомодернізації багатоповерхових житлових будинків.

На прикладі КП «Теплоенергетик» учасники розглянули можливості зменшення споживання енергоносіїв на потреби підприємств та технологічних витрат в теплових мережах. Окрім, того директор КП «Теплоенергетик» головний інженер В.Карауш розповів про можливість переходу трьох котелень підприємства на опалення кам’яним та бурим вугіллям, що видобувається на території області. Період окупності проекту 7-8 років, але у довгостроковій перспективі це дозволить громаді визначатись із тарифом і не залежати від цінових коливань на газовому ринку.

Про свій внесок у сферу енергозбереження Кіровограду розповіли представники КП ЕЗО «Міськсвітло». Частина вулиць освітлюється світлодіодними лампами, використовується програмне забезпечення, що регулює час вмикання і вимикання обладнання за астрологічним часом.

У підсумку обговорення учасники практикуму отримали вичерпну інформацію щодо алгоритму використання існуючої законодавчої бази у сфері енергозбереження, залучення позабюджетних коштів, можливостей отримання пільгових кредитів та інших можливостей у впровадженні енергоефективних технологій. 

 

 

 

 

Всі новини