26.05.2016
Законодавчі засади та існуючі практики щодо здійснення права власності у багатоквартирному будинку
Версія для друкуВерсія для друку

розглянули учасники практикуму із застосування законодавства в рамках ПУЛЬС у Черкасах

25 травня у Черкасах проходив практикум із застосування законодавства, організований Черкаським регіональним відділенням АМУ в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України.

Тему «Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку: законодавчі засади та існуючі практики» для  розгляду було запропоновано безпосередньо міськими головами. Адже на місцях виникає багато питань, особливо ситуативних, які потребують кваліфікованих консультацій та знання аналогій щодо їх вирішення в інших населених пунктах, - зазначила, відкриваючи захід, виконавчий директор регіонального відділення Світлана Крамар.

 

Підкреслив важливість теми і заступник Черкаського міського голови Роман Буданцев: «Є кілька складових, що потрібно враховувати у процесі реформування відносин споживача і надавача послуг. По-перше, мешканці багатоповерхівок, інтереси яких ми повинні першочергово захистити та допомогти розібратися щодо правильності їхніх кроків. По-друге,безпосередньо будівлі, що мають отримати свого господаря, але ефективного. По-третє, житлово-комунальні підприємства, потенціал яких не може бути втрачений в новій системі надання житлово-комунальних послуг».

Слухачі практикуму, серед яких були заступники міських, селищних та сільських голів, керівники і фахівці структурних підрозділів місцевих рад та підприємств ЖКГ, управителі ОСББ, з цікавістю слухали та обговорювали практику реалізації законодавства в частині створення та діяльності об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Жваву дискусію викликали питання про реформування житлово-комунальних підприємств та формування критеріїв щодо управляючих компаній.  Новою та перспективною у використанні  для присутніх була інформація про сучасні можливості професійної підготовки управителів житлових будинків. Насамкінець своїм досвідом у реформуванні сфери управління житловими будинками поділилися практики із Черкас, Сміли, Тального, Чигирина та ряду інших міст і селищ.

Захід став майданчиком для отримання корисної інформації, обміну досвідом та встановлення нових контактів серед фахівців сфери. 

 

 

Всі новини