04.10.2012
Законопроект щодо вдосконалення механізму правового регулювання та посилення відповідальності у сфері поводження з відходами
Версія для друкуВерсія для друку

прийнято парламентом

2 жовтня Верховною Радою прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізму правового регулювання та посилення відповідальності у сфері поводження з відходами (реєстр. №10501). Основні новели цього Закону:

  • встановлюється обов’язок здійснювати роздільне збирання для суб’єктів господарювання, які в установленому порядку визначені виконавцями послуг на вивезення побутових відходів на певній території.
  • з 1 січня 2018 року забороняється захоронення не перероблених відходів;

Разом з тим, під час розгляду законопроекту в другому читанні з його тексту виключені положення:

  • про обов’язок для усіх громадян укладати договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території за місцем їхнього проживання;
  • про запровадження адміністративної відповідальності заухилення від укладання угоди на вивіз відходів та за захоронення не оброблених (не перероблених) відходів.

Ці не враховані норми підтримувалися окремими міськими радами, особливо малих міст, як дієві механізми вирішення масштабної проблеми поводження з відходами в приватному секторі забудови населених пунктів.

 

Всі новини