17.10.2012
Законопроект, який виключає обов’язковість проведення місцевих референдумів у містах з питань ліквідації загальноосвітніх закладів
Версія для друкуВерсія для друку

прийнято за основу 

Прийнятий 16 жовтня 2012 року за основу проект закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальну середню освіту» (щодо наповнюваності класів та реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів)»  (реєстр. № 9062-д ),  частково враховує позицію Асоціації міст України. Із тексту ухваленого законопроекту вилучено норму щодо обов’язковості проведення місцевих референдумів у містах при прийнятті рішень про ліквідацію або реорганізацію загальноосвітніх закладів.

Асоціація міст України під час розгляду проекту у профільному комітеті заперечувала проти запровадження обов’язкового проведення місцевих референдумів у містах, селищах, селах з питань ліквідації або реорганізації загальноосвітніх закладів. 

Експерти Асоціації вважають, що при вирішенні питань ліквідації чи реорганізації загальноосвітнього навчального закладу необхідно враховувати основні аспекти: фінансово-економічне, матеріальне, кадрове забезпечення функціонування закладу. Врахування думки громадськості, залучення членів територіальної громади до обговорення і прийняття рішення щодо ліквідації/реорганізації школи може бути забезпечене, наприклад, через проведення громадських слухань з відповідного питання.

У тексті законопроекту № 9062-д передбачено, що реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, заснованих на комунальній формі власності або переданих у комунальну власність, здійснюється за рішенням представницького органу місцевого самоврядування, у підпорядкуванні якого перебуває загальноосвітній навчальний заклад - допускається лише за згодою територіальних громад.

Крім того, законопроект передбачає встановлення мінімальної наповнюваності класів у загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих у селах, селищах, не менше трьох осіб для 1-4 класів та не менше чотирьох осіб для 5-11 класів.

У разі ухвалення законопроекту вцілому, порядок прийняття рішень про ліквідацію або реорганізацію загальноосвітніх закладів у містах залишиться без змін – тобто рішення прийматимуться міськими радами, а у сільській місцевості прийняття таких рішень потребуватиме згоди територіальної громади та відповідного рішення сільської, селищної ради.  

Аналітичний центр

Асоціації міст України

 

Всі новини