05.03.2014
Засідання фінансистів міст України
Версія для друкуВерсія для друку

відбулося сьогодні у Києві

У засіданні, яке проводилось АМУ в рамках реалізації проекту USAID «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні (ДІАЛОГ)», взяли участь керівники фінансових управлінь місцевих рад Вінниці, Донецька, Житомира, Києва, Кривого Рогу, Львова, Харкова, Хмельницького, Черкас, Чернігова та міст Київської області, а також представники секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень.

Відкрив засідання Виконавчий директор Асоціації міст України М.Пітцик. Привітавши учасників він зазначив, що на днях Віце-прем‘єр-міністр В.Гройсман заявив про намір Уряду прийняти ряд важливих рішень, спрямованих на децентралізацію влади і передачу повноважень та фінансових ресурсів на місця. Також на часі реформа місцевого самоврядування. В.Гройсману вже передано підготовлений аналітиками Асоціації документ, який містить перелік повноважень органів місцевого самоврядування, централізованих попередньою владою, - сказав М.Пітцик, додавши, що вже формується робоча група, діяльність якої буде зосереджена на вирішенні найгостріших проблем територіальних громад. Завдання, яке нині стоїть перед фінансистами міст – напрацювати зміни до Бюджетного кодексу. «Нам потрібен документ, який забезпечить повне фінансування делегованих повноважень та збільшення власних ресурсів, але при цьому не перешкоджатиме подальшому реформуванню місцевого самоврядування», - підкреслив М.Пітцик. Він побажав учасникам плідної роботи, зазначивши, що Україна отримала реальний шанс розбудувати місцеве самоврядування, впровадивши кращі європейські традиції. 

Про стан та перспективи бюджетного забезпечення територіальних громад у 2013-2014 роках доповів експерт Проекту "ДІАЛОГ" О.Слобожан (дивитися презентацію).

Далі учасники обговорили проект внесення змін до Бюджетного кодексу України, напрацьований Аналітичним центром, пропозиції щодо змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» та основні напрями розробки нормативно-правових актів, спрямованих на зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування.

За підсумками обговорення та з врахуванням позиції місцевих фахівців експерти АМУ сформують законодавчі пропозиції і передадуть їх до парламенту. 

Дивитися фотогалерею

 

Всі новини