17.09.2013
Засідання Комітету АМУ з питань забезпечення рівних прав жінок і чоловіків
Версія для друкуВерсія для друку

відбулося 10-11 вересня в Одесі

Продовжуючи започатковану в минулому році традицію проведення виїзних засідань, Комітет з питань забезпечення рівних прав жінок і чоловіків Асоціації міст України свою чергову зустріч провів в Одесі.

У засіданні взяли участь 25 представників органів місцевого самоврядування -  міські голови та їх заступники, депутати міських рад, працівники міськвиконкомів – з 12 областей України; а також  представники АМУ та Проекту МЕРМ, канадський експерт з питань ґендерної рівності Бет Воронюк.

Головним завданням засідання було обговорення шляхів забезпечення стабільної, ефективної роботи Комітету та визначення конкретних завдань і заходів, які сприятимуть реалізації поставленої мети.

Окрім цього, на засіданні  розглядалося питання ґендерного виміру стратегічних планів/програм розвитку міст (значення розмежованих за ознакою статі  статистичних даних; врахування потреб, можливостей  та потенціалу обох статей у визначенні пріоритетів місцевого розвитку; програми і заходи, спрямовані на вирівнювання нерівності у доступі  до ресурсів та послуг місцевого економічного розвитку тощо).

Під час засідання було окреслено цілі та завдання третього Форуму місцевого самоврядування з питань забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, який планується на листопад поточного року, та наступного засідання Комітету АМУ, запланованого на березень 2014 року.

Учасники та учасниці визначили напрями, які  забезпечать ефективну і стабільну діяльність Комітету:

  • інформаційно-просвітницька робота;
  • підготовка  лідерок, підтримка участі жінок у виборах (Школа лідерства);
  • аналітична робота - аналіз законодавства на предмет врахування питань ґендерної рівності та розробка відповідних пропозицій;
  • посилення фінансової спроможності Комітету.

Дивитись презентацію 

 

Члени Комітету АМУ- міські голови та депутати міських рад з різних областей - ознайомилися з досвідом роботи Одеської міської ради щодо підтримки участі жінок у місцевому економічному розвитку. Відбулася зустріч з заступником Одеського міського голови М.Стоцькою, заступником директора департаменту економічного розвитку Л.Триполець, директором Одеського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ю.Гайдаржи, Головою молодіжної ради при Одеському міському голові І. Тимчик, а також представницями громадського сектору.

 

В ході засідання відбувся обмін досвідом, були представлені напрацювання членів Комітету з часу останнього зібрання (березень 2013 року).

С. Сулімова, директор Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, розповіла про свою участь у розробці проекту Міської комплексної цільової програми підтримки сім’ї, демографічного розвитку, попередження торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2015 року; про підготовку пропозицій щодо включення питань ґендерної рівності  до стратегічного плану економічного розвитку Вінниці, про проведення у Вінниці спільно з міжфракційним депутатським об’єднанням "Рівні можливості" круглого столу «Як протистояти насильству над жінками».

С.Богатирчук-Кривко, депутат Рівненської міськради,  поінформувала про робочі поїздки до Страсбурга, Анкари, Вільнюса – в якості члена делегації КМРВЄ, зупинилася, зокрема, на діяльності Центру роботи з жінками в Анкарі, питаннях, які обговорювалися у Вільнюсі.

С.Лавренко, Голова комітету у справах сім'ї і молоді виконкому Криворізької міської ради, поінформувала про заходи, спрямовані на  забезпечення ґендерної рівності , зокрема про створення Тендерного портрету міста.

Т.Огородова, депутат Запорізької міської ради, поділилася досвідом пошуку та залучення додаткових коштів з метою забезпечення діяльності Кризового центру для жінок.

Під час підведення підсумків засідання всі учасники одностайно визнали, що членам Комітету необхідно зміцнювати комунікаційну стратегію, постійно спілкуватися між собою, ставити реалістичні завдання, аналізувати їх виконання. Лише цілеспрямована, добре організована діяльність, розбудова  партнерства та мереж забезпечить просування політики рівності у місцевому самоврядуванні та місцевому економічному розвитку.

Дивитися фотогалерею

 

Всі новини