15.11.2012
Засідання Правління Асоціації міст України
Версія для друкуВерсія для друку

відбулося 7 листопада в Києві

7 листопада в відбулося засідання Правління Асоціації міст України, у якому взяли участь міські голови-члени Правління АМУ, Голова парламентського Комітету з питань бюджету В.Баранов, Перший заступник Голови КМДА О.Мазурчак.

Головував на заході Президент АМУ, Дніпропетровський міський голова І.Куліченко. На порядок денний було винесено такі питання:

  1. Про зміну порядку проведення реєстрації громадських об’єднань.
  2. Про проведення Конференції делегатів уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів АМУ.
  3. Про стан бюджетного забезпечення та казначейського обслуговування місцевих бюджетів на кінець 2012 року.
  4. Про роботу комунальних підприємств теплопостачання в осінньо-зимовий період 2012-2013 років.
  5. Про проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
  6. Про обрання постійного представника Асоціації міст України у Верховній Раді України.
  7. Про формування депутатської групи з метою представлення інтересів місцевого самоврядування у Верховній Раді України VII скликання.
  8. Різне.

Привітавши членів Правління з початком роботи засідання, І.Куліченко зазначив, що після зустрічі представників всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування з Прем’єр-міністром України М.Азаровим місцеве самоврядування отримало 1 млрд. грн. додаткової дотації на заробітну плату працівникам бюджетної сфери. Однак, на сьогоднішній день місцевому самоврядуванню не вистачає ще 3 млрд. грн., щоб завершити цей рік. Тож І.Куліченко закликав членів Правління до активної роботи.

З першого питання учасники заслухали інформацію Директора Департаменту легалізації об’єднань громадян, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств Державної реєстраційної служби України О.Семьоркіної щодо зміни порядку проведення реєстрації громадських об’єднань (ГО).

О.Семьоркіна повідомила, що порядок реєстрації ГО змінено - з 1 січня 2013 року цю функцію покладено на органи реєстрації, створені в рамках адмінреформи в системі органів юстиції. У зв’язку з цим органи місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити передачу реєстраційних справ всіх ГО, які на сьогодні є зареєстрованими у місцевих радах, до відповідних органів реєстрації. З цією метою Міністерством юстиції було розроблено та погоджено з АМУ рекомендації.

Правління доручило Виконавчій дирекції АМУ інформувати органи місцевого самоврядування про зміни порядку проведення реєстрації громадських об’єднань. Також О.Семьоркіній було вручено почесну відзнаку АМУ.

Далі на засіданні було обговорено формат чергових зборів АМУ та ряд організаційних питань. Міські голови підтримали пропозицію І.Куліченка скликати Конференцію делегатів уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів АМУ 4 грудня 2012 року. На Конференції буде представлено звіт про роботу Правління та Виконавчої дирекції у 2012 році, фінансово-господарський звіт Правління АМУ за 2012 рік, проект основних напрямів діяльності АМУ на 2013 – 2014 роки.

Також учасники засідання розглянули незмінно актуальне для місцевого самоврядування питання - стан бюджетного забезпечення та казначейського обслуговування місцевих бюджетів на кінець 2012 року. Як зазначив І.Куліченко, проблеми бюджетного забезпечення територіальних громад поглиблюються внаслідок фактичного блокування платежів органів місцевого самоврядування за незахищеними статтями видатків місцевих бюджетів. «Це наші кошти, ми їх заробили та маємо за них боротися» - підкреслив президент АМУ.

Віце-президента Асоціації міст України з питань бюджетної політики, Черкаський міський голова С.Одарич, в свою чергу, додав, що на кінець року залишається значний дефіцит коштів місцевих бюджетів на захищені статті витрат із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, розрахунків за комунальні послуги та енергоносії, при тому, що внутрішні резерви органів місцевого самоврядування вже вичерпані. На сьогоднішній день, цей дефіцит складає майже 3 млрд. грн.

Міські голови схвалили Звернення до Прем’єр-міністра України щодо стану бюджетного забезпечення та казначейського обслуговування місцевих бюджетів. Враховуючи, що попереднє звернення АМУ щодо забезпечення належного порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів не отримало належного реагування, Правління вирішило ініціювати зустріч представників АМУ з керівництвом Уряду з метою вирішення вищезазначеної проблеми.

Крім того, І.Куліченко запропонував, а міські голови одностайно підтримали, щоб проект Бюджету на 2013 рік був погоджений із всеукраїнськими асоціаціями місцевого самоврядування. Присутній на засіданні голова парламентського Комітету з питань бюджету В.Баранов у відповідь пообіцяв, що як тільки відповідний законопроект надійде на розгляд Комітету, до його розгляду буде запрошено представників місцевого самоврядування.

Зустріч представників АМУ з керівництвом Уряду необхідна також і для вирішення проблемних питань роботи комунальних підприємств теплопостачання в осінньо-зимовий період 2012–2013 років. Такого висновку дійшли учасники засідання, заслухавши доповідь експерта Аналітичного центру Асоціації Я.Рабошука щодо  проблемних питань ТКЕ.

Члени Правління обговорили основні проблемні питання, що потребують врегулювання в проекті Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», зокрема, щодо порядку призначення заступників міських голів, умов оплати праці, проведення спеціальної перевірки тощо. За підсумками дискусії було прийнято рішення доручити Криворізькому міському голові Ю.Вілкулу представити позицію АМУ на засіданнях  тематичної підгрупи з доопрацювання законопроекту «Про службу в органах місцевого самоврядування», яка діє при Мінрегіоні.

Враховуючи, що в державі нещодавно відбулися вибори народних депутатів України,  Президент АМУ І.Куліченко виступив з пропозицією щодо кандидатури постійного представника Асоціації міст України у парламенті. Для представлення інтересів місцевого самоврядування у Верховній Раді України VII скликання Правління Асоціації обрало постійним представником Асоціації міст України у парламенті Є.Карташова.

Крім того, Правління вирішило сформувати нову депутатську групу на підтримку місцевого самоврядування у Верховній Раді України VII скликання. Виконавчій дирекції АМУ та постійному представнику АМУ у Верховній Раді доручено після проведення першого пленарного засідання парламенту організувати зустріч  з народними депутатами, які раніше обіймали посади в органах місцевого самоврядування, та спільно сформувати відповідний план дій на чергову сесію парламенту.

Дивитися ФОТОГАЛЕРЕЮ

Всі новини