20.12.2011
Засідання Секції АМУ з питань культури та мистецтв
Версія для друкуВерсія для друку

відбулося в Луцьку

15-16 грудня в рамках реалізації проекту „Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні” (ДІАЛОГ) в Луцьку відбулося засідання Секції АМУ з питань культури та мистецтв. У засіданні взяли участь 25 начальників управлінь/відділів культури, охорони культурної спадщини, керівників комунальних закладів культури міст-членів АМУ з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Рівненської, Тернопільської, Одеської, Хмельницької, Чернівецької та Чернігівської областей.

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник Луцького міського голови С.Кравчук. Начальник управління культури Луцької міськради Т.Гнатів виступила з доповіддю на тему: «Луцьк у європейському культурному просторі». Присутнім продемонстрували презентаційний фільм про Луцьк з коротким оглядом історії, культурної спадщини міста, фестивальних та мистецьких заходів.

Експерт Аналітичного центру АМУ В.Карабутова доповіла присутнім про позицію  Міністерства культури України щодо проблемних питань у діяльності органів місцевого самоврядування у сфері культури та охорони культурної спадщини. Зокрема, представила оприлюднені на сайті Мінкульту основні проекти нормативно-правових актів, що перебувають на розгляді у профільних Комітетах Верховної Ради.

Особливо жваву дискусію викликало обговорення законопроекту «Про гастрольні заходи в Україні» (№8757). Учасники засідання висловили необхідність врегулювання правових аспектів порядку та розміру сплати гастрольного збору, а також визначення повноважень органів місцевого самоврядування щодо видачі свідоцтв про проведення гастрольного заходу та стягнення плати за його оформлення до місцевих бюджетів.

За результатами засідання Секції визначено пріоритетні напрямки розробки нормативно-правових актів у сфері культури:

- розширення переліку платних послуг, що надаються закладами культури та бібліотеками;

- затвердження соціальних стандартів щодо надання послуг у сфері культури;

- скасування процедури тендерних закупівель книг, періодичних видань, іншої літератури для бібліотечних закладів;

- розробка методики визначення розміру фінансового забезпечення надання послуг у сфері культури;

- затвердження штатних розкладів для закладів культури комунальної форми власності;

- зміна порядку встановлення розміру плати за навчання у комунальних школах естетичного виховання дітей;

- запровадження сплати гастрольного збору до місцевих бюджетів.

Під час засідання відбувся обмін досвідом роботи працівників управлінь культури. Так, директор Департаменту культури м.Вінниця І.Френкель поділилася досвідом щодо організації та проведення найдавнішого в Україні фестивалю джазу, що проходить 16 років поспіль. Начальник управління культури м.Тернопіль О.Смик розповів про інноваційні форми діяльності закладів культури міста та  про власний досвід організації мистецьких акцій і фестивалів. Учасники відзначили досвід  Дніпропетровська щодо організації охорони культурної спадщини, про який розповів начальник управління  охорони культурної спадщини О.Бердик.

В рамках ознайомлення з досвідом організації культурного життя міста Луцька учасники засідання Секції відвідали Луцький замок, історико-культурний заповідник, музей Волинської ікони, Міський палац культури. 

Всі новини