25.04.2012
Засідання Секції АМУ з питань культури та мистецтв
Версія для друкуВерсія для друку

відбулося у Хмельницькому

29-30  березня  2012 року у м. Хмельницькому в рамках реалізації проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ)  відбулося засідання Секції з питань культури та мистецтв Асоціації міст України. У засіданні взяли участь 20 начальників управлінь/відділів культури, охорони культурної спадщини, керівників комунальних закладів культури міст-членів АМУ.

З вітальним словом до присутніх звернувся Хмельницький міський голова С.Мельник, який розповів про підтримку владою закладів культури у місті. Гордістю міста він відзначив муніципальний камерний хор, комунальний кінотеатр, муніципальний музей історії міста, музей-студію фотомистецтв; стипендії міського голови  для обдарованих та талановитих дітей.

Начальник управління культури і туризму А.Тарчевський детально доповів присутнім про мережу закладів культури у місті (бібліотеки, школи естетичного виховання); розповів про найпопулярніші міські мистецькі фестивалі, творчі конкурси; презентував короткий огляд стану фінансування галузі; розповів про порядок встановлення плати за навчання у школах естетичного виховання та контрактну форму трудових відносин з керівниками закладів культури та освіти.

Аналітик Проекту ДІАЛОГ В.Карабутова доповіла присутнім про реакцію Міністерства культури України на проблемні питання діяльності органів місцевого самоврядування в сфері культури та охорони культурної спадщини, поставлені фахівцями галузі на попередніх засіданнях Секції. Присутнім було представлено основні проекти нормативно-правових актів, оприлюднені на сайті Мінкультури та які перебувають на розгляді у профільних парламентських  Комітетах.

За результатами засідання Секції учасники прийняли рекомендації щодо визначення пріоритетних напрямків розробки нормативно-правових актів у сфері культури, а саме:

- переглянути мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками, клубними закладами  з урахуванням демографічної ситуації;

- визначити на законодавчому рівні гарантований державою відсоток Державного бюджету, що спрямовується на забезпечення функціонування сфери культури та бібліотек;

- розробити методику визначення вартості платних послуг, що надаються населенню у сфері культури;

- затвердити Типові штатні нормативи для усіх видів закладів культури комунальної форми власності;

- змінити порядок встановлення плати за навчання  у школах естетичного виховання та визначити порядок використання коштів батьківської плати на потреби освітнього закладу;

- передбачити можливість зарахування частини плати за видачу свідоцтв про проведення гастрольних заходів до бюджетів місцевого самоврядування, де відбуватиметься гастрольний захід (не менше 30 %).  

Під час засідання Секції відбувся обмін досвідом з питань діяльності міських рад у сфері культури. З презентаційними матеріалами виступили начальники управлінь/відділів культури з Дніпропетровська, Кам’янця-Подільського, Миколаєва,  Новограда-Волинського, Первомайська (Миколаївська область), Славути, Старокостянтинова.

В рамках ознайомлення з досвідом організації культурного життя міста Хмельницького учасники зустрічі відвідали муніципальний музей історії міста, музей-студію фотомистецтв, школу іконопису «Нікош» та міську дитячу школу мистецтв.

Дивитися фотогалерею

Переглянути відео

 

Всі новини