20.02.2012
Засідання Секції АМУ з питань охорони здоров'я
Версія для друкуВерсія для друку

відбулося 16-17 лютого в Харкові

16-17 лютого в рамках Проекту ДІАЛОГ у  Харкові відбулося засідання Секції АМУ з питань охорони здоров'я. В заході взяли участь начальники управлінь, департаментів охорони здоров'я міст-членів АМУ з Автономної Республіки Крим, 13 областей України: Вінницької, Волинської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської та міста Києва.

З вітальним словом до учасників звернулася заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення С.Горбунова-Рубан. Директор Департаменту охорони здоров'я Харківської міськради Ю.Сороколат ознайомив присутніх із основними здобутками міської ради у виконанні делегованих повноважень у сфері охорони здоров'я, розповів про розгалужену, багатопрофільну мережу комунальних закладів охорони здоров'я та про систему управління нею, реалізацію міської Комплексної програми «Інновації у пріоритетних напрямах розвитку галузі охорони здоров'я міста Харкова на 2010-2015 роки».

Під час засідання Секції виступили начальники управлінь охорони здоров'я з Києва, Донецька, Дніпропетровська. Вони доповіли про етапи реалізації реформи, основні її недоліки на першому етапі (недостатність фінансування, кадровий дефіцит лікарів сімейної медицини, відсутність належного матеріального забезпечення, невирішене житлове питання), та про перші результати реформування первинного рівня надання медичної допомоги. 

В ході дискусії учасники підтримали необхідність прийняття методики визначення вартості медичної допомоги, розробки типової форми контракту з керівниками комунальних закладів охорони здоров'я. Під час обговорення основних напрямів з реформування системи екстреної медичної допомоги присутні висловилися за збереження статусу юридичних осіб комунальних станцій швидкої та невідкладної допомоги у містах та необхідність забезпечення бригад швидкої допомоги відповідно до табелів оснащення.

Під час засідання було розглянуто законопроект «Про внесення змін до статті 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (щодо реорганізації закладів охорони здоров’я) (№ 9743), який передбачає проведення місцевих референдумів при вирішенні питань з ліквідації, реорганізації закладів охорони здоров'я. Учасники засідання не підтримали цей проект. Було висловлено думку, що проведення місцевих референдумів з цих питань  є недоцільним і фінансово обтяжливим для місцевих бюджетів.

За результатами Секції було вирішено доручити експертам Асоціації підготувати звернення до Міністра охорони здоров'я щодо проблемних аспектів реформування охорони здоров'я та необхідності розробки відповідних нормативно-правових актів, спрямованих на усунення недоліків у законодавстві.

Учасники заходу відвідали комунальні заклади охорони здоров'я Харкова: клінічну багатопрофільну лікарню №17, перинатальний центр, молочну фабрику-кухню дитячого харчування; Центральну диспетчерську лікарню швидкої та невідкладної медичної допомоги, клінічну лікарню швидкої та невідкладної медичної допомоги імені проф. О.Мєщанінова.

Дивитися Фотогалерею

 

  

Всі новини