30.01.2012
Засідання Секції АМУ з питань соціального захисту
Версія для друкуВерсія для друку

відбулося 26-27 січня у Комсомольську Полтавської області

У роботі Секції взяли участь 24 начальника управлінь праці та соціального захисту населення і директорів територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з 12 областей України, а саме: Вінницької, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Черкаської, Харківської,  Хмельницької.

З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова С.Супрун, який відзначив важливу роль управління праці та соціального захисту у створенні сприятливого іміджу органів місцевого самоврядування, розповів про основні напрями соціальної політики у місті, реалізацію  договору  про соціально-економічне партнерство із гірничо-збагачувальним комбінатом, місцеві програми соціального захисту.

Перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення в Полтавській області Н.Черняк розповіла про систему закладів соціального обслуговування області, необхідність запровадження інноваційних послуг, вжиття заходів щодо максимального наближення соціальних послуг сільському населенню.

Присутні на засіданні представники Міністерства соціальної політики, головний спеціаліст Департаменту соціальної послуги О.Манацкова та радник Віце-прем’єр-міністра-Міністра Мінсоцполітики Н.Тимошенко, розповіли про напрями роботи міністерства з реформування соціальних послуг, презентували основні розроблені проекти нормативно-правових актів, наголосили на необхідності сприяння розширенню ринку надавачів соціальних послуг, проведення оптимізації системи закладів соціального захисту.

Начальник управління праці та соціального захисту Комсомольської міської ради В.Єршова розповіла про діяльність  у місті з 2002 року єдиної технології прийому громадян, впровадження якої на території України  розпочато з 2003 року на підставі відповідного наказу Мінсоцпраці. Директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» Л.Бабіч на прикладі очолюваного нею закладу презентувала результати впровадження соціальних технологій, які формують імідж сучасного соціального закладу, розповіла про впровадження власної авторської програми «Зв'язок поколінь», розвиток волонтерського руху у місті.

Аналітик асоціації ознайомив присутніх з позицією Міністерства соціальної політики щодо вирішення проблемних питань, які були визначені на попередніх засіданнях Секції та внесені до паспорту сфери «Соціальне забезпечення»; доповів про розроблені міністерством проекти нормативно-правових актів в сфері соціального захисту. Присутні обговорити основні пріоритетні напрямки розроблення нормативно-правових актів у сфері соціального захисту, зокрема, необхідність визначення єдиного підходу до обрахування вартості надання соціальних послуг, затвердження державних стандартів соціальних послуг, чіткого визначення категорій осіб, які можуть бути одержувачами соціальних послуг, зміну підходів до надання соціальних допомог та пільг із врахуванням матеріального стану заявника.

Особливо жвава дискусія виникла навколо реалізації окремих положень постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» та визначення внесення необхідних змін до неї.

Учасники засідання ознайомилися з досвідом Комсомольська у сфері соціального захисту, відвідавши Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина», Центр соціально-психологічної реабілітації дітей. В Управлінні праці та соціального захисту населення Комсомольської міської ради члени Секції ознайомились з роботою управління в режимі єдиної технології прийому громадян.  

 

 

 

                                             

 

Всі новини