02.03.2012
Засідання Секції АМУ з питань житлово-комунального господарства
Версія для друкуВерсія для друку

відбулося 28-29 лютого у Рівному

У роботі Секції взяли участь 26 фахівців управлінь житлово-комунального господарства із 9 областей України.

З вітальним словом до присутніх звернувся Рівненський міський голова В.Хомко, який відзначив здобутки та напрацювання міста у сфері житлово-комунального господарства.

Учасники Секції обговорили основні проекти нормативно-правових актів у сфері ЖКГ, що нині перебувають на розгляді в парламенті та Уряді, зокрема, щодо:

1.розділення послуги водопостачання на виробництво, транспортування та продаж питної води. На думку учасників Секції, розділення працюючих у галузі водопостачання підприємств збільшить витрати на утримання управляючого персоналу, та, відповідно, призведе до зростання плати на питну воду. Крім того, виникають ризики приватизації окремих складових системи водопостачання.

2.відновлення діяльності Держцінінспекції. Місцеві фахівці з питань ЖКГ позитивно оцінили таку ініціативу, оскільки висновки цього органу допомагають забезпечити економічну обґрунтованість рішень міських рад щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги.

3.удосконалення системи управління житловим фондом. Учасники акцентували увагу на необхідності розширення прав власників житлових та нежитлових приміщень будинку, зокрема, в частині вибору способу управління будинком, визначення виконавців житлово-комунальних послуг та вирішення інших питань шляхом впровадження механізму прийняття рішень загальними зборами таких власників.

За результатами засідання було вирішено доручити експертам АМУ вносити пропозиції, сформовані на підставі рішення Секції, до профільних комітетів парламенту та лобіювати їх врахування у проектах нормативно-правових актів.

Також учасники засідання обмінялися корисним досвідом. Начальник Управління комунального господарства Житомирської міської ради О.Марцун поділився практикою проведення реконструкції мереж зовнішнього освітлення у Житомирі, а заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради Н.Коленда розповіла про досвід міста у вирішенні проблем  утримання житлового фонду.

Начальник Управління житлово-комунального господарства Рівненської міськради І.Гема презентував присутнім досвід Рівного у вирішенні житлово-комунальних проблем. Він розповів про обладнання GPS-навігаторами всіх сміттєвозів в місті в рамках інвестиційного проекту з будівництва сміттєпереробного заводу та про особливості переведення житлових будинків на автономні системи опалення.

Учасники засідання ознайомилися з роботою ОСББ «Дружба», відвідали котельню та каналізаційно-насосну станцію, обладнані сучасним устаткуванням.

 

Всі новини