01.02.2013
Засідання Спілки секретарів місцевих рад АМУ
Версія для друкуВерсія для друку

відбулося 23 січня у Києві

Відкриваючи засідання, Виконавчий директор Асоціації М.Пітцик привітав секретарів місцевих рад  та зазначив, що наразі існують позитивні сигнали того, що проблеми місцевого самоврядування будуть почуті. Зокрема, він повідомив, що у Верховній Раді найближчим часом буде утворена міжфракційна група, яка лобіюватиме інтереси місцевого самоврядування. До цієї групи могло б увійти близько 30 народних депутатів, які раніше працювали в органах місцевого самоврядування. Тому М.Пітцик звернувся до секретарів  з проханням долучитись до переговорів з цими депутатами та сприяти їхньому входженню в групу з підтримки місцевого самоврядування.

З вітальним словом до учасників звернувся Президент АМУ Ю.Вілкул. У своєму виступі він підкреслив важливу роль секретарів місцевих  рад у вирішенні питань  місцевого самоврядування на місцях, їх активність та компетентність у цій справі. Тож це правильно, що секретарів залучають до розробки законодавства з розвитку місцевого самоврядування, напрацювання пропозицій з вирішення життєво важливих для громад питань. Також Ю.Вілкул сказав, що АМУ розпочала новий етап співпраці з Міністерством регіональної політики, будівництва та ЖКГ України, підписавши 17 січня меморандум про співпрацю, що, безсумнівно,  сприятиме вирішенню проблем у сферах будівництва та містобудування, житлово-комунального господарства з урахуванням думки територіальних громад. Президент АМУ побажав учасникам плідної роботи та висловив сподівання, що вона дасть вагомі результати і сприятиме зміцненню місцевого самоврядування.

Секретар Київської міської ради, Голова Спілки секретарів місцевих рад АМУ Г.Герега у вітальному слові зазначила, що враховуючи економічно складні часи, вийти зі скрутної ситуації місцеве самоврядування може лише консолідувавши зусилля. Вона поінформувала колег щодо порядку денного, резюмувавши, що розглянути доведеться гостро актуальні питання. Зокрема, проблеми місцевих бюджетів, які у 2013 році є «бюджетами виживання».

Тож першим на порядок денний засідання було винесено одне з найболючіших для місцевого самоврядування питань - аналіз Закону «Про Державний бюджет України на 2013 рік» в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин. Експерт АМУ з бюджетних питань О.Слобожан у своїй презентації, зокрема, розповів, що Державний бюджет на 2013 рік майже не відрізняється від Держбюджету-2012 року. Так само, як і в минулому році, обсяг ресурсів місцевих бюджетів на делеговані повноваження не був розрахований на базі соціальних стандартів та нормативів, відсутнє належне фінансування сфери ЖКГ, різноманітних державних цільових програм, в першу чергу щодо розвитку малих міст. Крім того, Держбюджет-2013 містить положення, що значною мірою негативно впливають на розвиток місцевого самоврядування. 

В результаті обговорення учасники засідання Спілки секретарів місцевих рад вирішили  прийняти звернення  до Прем’єр-міністра України М.Азарова  щодо бюджетного забезпечення територіальних громад на 2013 рік.

Наступним питанням порядку денного засідання став розгляд проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», нова редакція якого нині розробляється за участі АМУ.  Директор Центру правової допомоги містам АМУ В.Кравченко презентував напрацювання та позицію Асоціації  щодо основних проблемних питаннях, які потребують врегулювання в новій редакції Закону, серед яких, зокрема, такі:

 • Нормативне визначення основних понять, пов’язаних зі службою в ОМС
 • Принципи служби 
 • Фінансування служби в органах місцевого самоврядування
 • Класифікація посад в органах місцевого самоврядування, ранги посадових осіб
 • Обов’язки та права посадових осіб органів місцевого самоврядування
 • Порядок вступу на службу  та підстави її припинення 
 • Оплата праці і соціальні гарантії посадових осіб органів місцевого самоврядування
 • Дисциплінарна та майнова відповідальність посадових осіб місцевого самоврядування.

З цього питання порядку денного секретарі міських рад вирішили докладно вивчити зазначені проблеми, надати свої пропозиції виконавчій дирекції Асоціації та доручити їй лобіювати врахування пропозицій в процесі доопрацювання проекту Закону.

З третього питанням порядку денного щодо проблемних питань застосування чинного законодавства про місцеві вибори та концептуальні засади його оновлення перед учасниками виступив визнаний фахівець з виборчого законодавства, народний депутат кількох скликань, експерт АМУ з розробки законодавства про місцеві вибори Ю.Ключковський. Як зазначив доповідач, часу для підготовки якісного закону про  місцеві вибори наразі достатньо.Вирішити належить чимало питань:

 • формат виборчої системи з урахуванням особливостей громад;
 • створення та функціонування виборчих округів та виборчих комісій;
 • вимоги до кандидатів та умови їх реєстрації;
 • тривалість виборчого процесу, агітація на місцевих виборів, тощо.

Тому місцеве самоврядування має активно включитися в роботу над законопроектом, докладно вивчити наявну проблематику та визначитись, яку виборчу систему закласти в основу та як врегулювати виборчий механізм таким чином, щоб місцеве самоврядування дійсно стало відображенням інтересів громад. Ю.Ключковський зазначив, що за умови активної співпраці перша редакція законопроекту може бути підготовлена до квітня 2013 р.

 

Секретарі місцевих рад висловили готовність долучитися до вдосконалення виборчого законодавства, підготувати та направити до АМУ відповідні пропозиції.

Закриваючи засідання, Г.Герега подякувала своїм колегам за активну роботу та побажала їм успіхів.

РІШЕННЯ СПІЛКИ

Дивитися фотогалерею

Дивитися відеосюжет телеканалу "Київ"

 

 

Всі новини