24.04.2012
Засідання Спілки секретарів місцевих рад Асоціації міст України
Версія для друкуВерсія для друку

запрошуємо переглянути відеосюжет з заходу, підготовлений ТРК "Рудана"

Традиційне весняне засідання Спілки секретарів місцевих рад АМУ цього року проходило у Кривому Розі. Захід, що відбувся 19-20 квітня, організовано в рамках проекту USAID «Ініціатива захисту прав та законних інтересів місцевого самоврядування в Україні (ДІАЛОГ)», який реалізується спільно з АМУ. 

У роботі Спілки взяли участь близько тридцяти секретарів міських рад з 14 областей України, зокрема з Кіровограду, Рівного, Хмельницького, Луцька, Луганська, Івано-Франківська, Тернополя.

Відкрив роботу Секції та виступив з вітальним словом секретар Криворізької міської ради С.Маляренко. Він розповів колегам про роботу депутатського корпусу, а також про виробничі здобутки гірничо-металургійного комплексу міста. Так, зокрема, підприємство АрселорМіттал Кривий Ріг виробляє 20 відсотків всього металу, що виробляється в Україні. С.Маляренко запросив гостей по завершенні роботи ознайомитися з інноваційними напрацюваннями міської ради та цікавими об’єктами Кривого Рогу.   

Директор Центру правової допомоги містам АМУ В.Кравченко, який головував на засіданні, розповів про законопроектну діяльність Асоціації у рамках реалізації Проекту ДІАЛОГ. У своїй доповіді він зробив короткий огляд законопроектів з актуальних питань розвитку місцевого самоврядування, що перебувають на розгляді у Верховній Раді України («Про об’єднання громадян», «Про адміністративні послуги», «Про статус сільського, селищного, міського голови» та інші), зупинившись на позиції АМУ щодо цих документів. Важливим завданням для Асоціації на даному етапі є підготовка до слухань в парламентському Комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування «Про практику застосування органами державної влади та органами місцевого самоврядування положень Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування» (№1275), які відбудуться 25 травня.

Наступним питанням роботи Спілки було обговорення проекту Основних напрямків бюджетної політики на 2013 рік, прийнятого Урядом. Позицію Асоціації міст України щодо цього проекту та діяльність АМУ, спрямовану на посилення фінансової спроможності місцевого самоврядування, презентував учасникам експерт АМУ з питань бюджету О.Слобожан. В процесі дискусії секретарі рад наголошували на проблемах формування місцевих бюджетів, необхідності розширення підстав для отримання позик, великих вилученнях з бюджетів, недоотриманні коштів з державного бюджету на виконання делегованих повноважень.
У підсумку обговорення секретарі рад схвалили Звернення до Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету В.Баранова щодо врахування інтересів місцевого самоврядування в Основних напрямах бюджетної політики на 2013 рік.  
В ході ознайомлення з кращим досвідом роботи Криворізької міської ради гостям було запропоновано відвідати Муніципальний центр послуг, що був створений практично першим серед подібних центрів в Україні. Також учасникам презентували систему інформаційно-довідкової підтримки роботи центру та Ресурсний центр – спеціальний Інтернет портал, через який жителі міста та підприємці можуть отримати широкий спектр інформаційних та муніципальних послуг.    

Дуже цікавою та пізнавальною для гостей міста стала екскурсія на підприємство АрселорМіттал Кривий Ріг та гірничо-видобувний комбінат.

Слід зауважити, що всі учасники засідання Спілки одностайно відзначили як великомасштабність Кривого Рогу, так і його благоустрій, доглянутість, чистоту вулиць, громадських місць, парків, скверів. За словами С.Маляренка, таких результатів місто досягає завдяки злагодженій співпраці влади, служб міста та його жителів. 

 

Дивитися фотогалерею заходу

Переглянути відеосюжет

 

Всі новини