25.10.2012
Збереження історичної спадщини міст та інтегровану концепцію розвитку історичного міста
Версія для друкуВерсія для друку

обговорили на фаховій майстерні у Львові

24 жовтня у Львівському РВ АМУ   відбулася фахова майстерня на на тему “Збереження історичної спадщини міст. Інтегрована концепція розвитку історичного міста на прикладі міста Львова. Захід відбувся в рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування» (ДІАЛОГ), що спільно реалізують USAID та АМУ.

Участь у майстерні взяли міські голови, секретарі рад, фахівці з питань архітектури, містобудування, культури, туризму міських рад та виконавча дирекція Львівського РВ АМУ. 

Метою заходу було засвоєння теоретичного матеріалу щодо актуальних питань збереження історичної спадщини міст та тренування базових вмінь щодо інтегрованого підходу до питання розвитку історичних міст посадовими особами місцевого самоврядування.

Під час майстерні розглянуто питання історичної та культурної спадщина міст, існуючі проблеми у сфері культурної спадщини та житлового господарства, реалізації процесу оновлення архітектури міст, вимоги, які стосуються охорони історичних та архітектурних пам`яток, покращення якості громадського простору, підтримки роздрібної торгівлі, ремесел та сфери послуг у історичній частині міст, сприяння розширенню пропозицій в галузі туризму та культури, проблеми рекламних вивісок.

В той же час були обговорені проблеми, пов`язані з незадовільним станом будинків,адже впродовж десятиріч не проводилися реставраційні та ремонтні роботи. Збереження історичної архітектурної спадщини у багатьох містах є під загрозою. Загрозу несуть неправильні ремонти або несумісні з пам`ятками архітектури будівельні матеріали. Відсутність ремонтних робіт та інвестицій, низький рівень доходів та одночасне зростання вартості життя ведуть до соціальних перекосів. Під загрозою окремі елементи будинків — дахи, фасади, вікна, двері, балкони, так наприклад, багато власників помешкань замінили оригінальні дерев`яні вікна на пластикові, які не відповідають за кольором, структурним поділом, матеріалом історичним вікнам.

Учасники майстерні відмітили дуже низький рівень інформованості мешканців щодо правового підгрунтя збереження історичної спадщини. Було підкреслено, що мешканцям міст Львівщини пощастило жити у містах, які несуть велику спадщину поколінь і це великий скарб і велика відповідальність. Дуже важливо донести до мешканців розуміння цінності усіх, навіть найменших елементів, знати як правильно обходитися з кожним з них. Споруджені талановитими архітекторами будівлі, що оздоблені висококваліфікованими майстрами є частиною нашої історії. Тому важливо є зберегти архітектурну спадщину та передати її нащадкам.

 

 

Всі новини