08.04.2011
ЗВЕРНЕННЯ ЧЛЕНІВ ПРАВЛІННЯ АСОЦІАЦІЇ МІСТ УКРАЇНИ ДО ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ЩОДО ПОДІЙ, ЩО ВІДБУЛИСЯ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ 31 БЕРЕЗНЯ
Версія для друкуВерсія для друку

Звернення

Членів Правління Асоціації міст України до Голови Верховної Ради України

Останнім часом намітилися негативні тенденції у взаємовідносинах сільських селищних, міських голів та більшості депутатського корпусу відповідних місцевих рад. Правовий аспект таких взаємовідносин характеризуються  тим, що ради  приймають власні акти (регламенти рад, положення про постійні комісії рад тощо), що суперечать положенням чинного законодавства України, формуючи тим самим не правове поле як для власної діяльності, так і для діяльності виконавчих органів рад, сільських, селищних, міських голів.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (п.15 частини четвертої статті 42) не надає сільському, селищному, міському голові можливості звертатися до суду щодо визнання незаконними подібних актів ради. Тим самим сільський, селищний, міський голова змушений діяти в неправовому полі в рамках прийнятих радою актів, в іншому випадку він не зможе  в повному обсязі виконувати свої повноваження, зокрема, щодо формування виконавчих органів ради, керівництва їх роботою. А будь-які спроби голови повернути діяльність ради в правове поле  своїм наслідком можуть мати дострокове припинення його повноважень.

Яскравим прикладом наведеної ситуації стали події, що відбулися в м. Чернівці, де міська рада 31.03.11 р. з порушенням положень чинного законодавства та власних нормативних актів достроково припинила повноваження міського голови. На жаль є вагомі підстави передбачати тиражування «Чернівецького сценарію» і в інших містах України, в яких міські голови не погоджуються виконувати роль маріонеток в руках замовників та диригентів подібних процесів.

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування в лютому 2011 року утворив спеціальну робочу групу для вивчення ситуації, що складалася в м. Чернівці. В той же час, напрацьовані комітетом за результатами діяльності робочої групи рекомендації були проігноровані Чернівецькою міською радою, що свідчить про неповагу окремих місцевих «політиків» до законодавчої влади в цілому та їх прагнення  вийти з під контролю законодавчої влади.

Наведені факти змушують нас звернутися до Вас, вельмишановний Володимире Михайловичу, до всіх народних депутатів України із закликом вжити передбачених Конституцією заходів щодо повернення в правове поле ситуації в м. Чернівці та в інших українських містах, забезпечити безумовне виконання  положень чинного законодавства в частині відповідальності представницьких органів місцевого самоврядування за неправові дії, що дестабілізують соціально-економічну ситуацію в громадах, підривають довіру людей до спроможності влади ефективно виконувати свої функції та можуть мати значний негативний міжнародний резонанс.

Прийнято на засіданні

Президії Правління Асоціації міст України

7 квітня 2011 р., м. Київ

Висновок науково-правової екпертизи Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України щодо рішень Чернівецької міської ради від 25.01.2011 №14 "Про Регламент Чернівецької міської ради IV скликання" та від 25.01.2011 №15 "Про Положення про постійні комісії Чернівецької міської ради IV скликання"

Науково-правовий висновок щодо Регламенту Чернівецької міської ради VІ скликання  та  Положення про постійні комісії  Чернівецької міської ради VІ скликання, затверджених рішеннями  Чернівецької міської ради VІ скликання від 25.01.2011 № 14 та № 15 Інституту законодавства Верховної Ради України

 

Всі новини