«Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ)

Версія для друкуВерсія для друку

Проект здійснюється Федерацію канадських муніципалітетів (ФКМ) у партнерстві з Асоціацією міст України за фінансової підтримки Уряду Канади.

Метою п’ятирічного проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» є розширення економічних можливостей громадян України за умови зміцнення демократії.

Основні напрями роботи:

1.     Допомога пілотним містам Львівської та Дніпропетровської області увдосконаленні планування та надання послуг, що підтримують та зміцнюють місцевий економічний розвиток.

2.     Сприяння міжвідомчій співпраці –проект намагатиметься закласти основи міжвідомчого співробітництва в питаннях місцевого економічного розвитку на загальнодержавному рівні, залучивши до діалогу ключові міністерства – економіки та регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства – та Асоціацію міст України.Проект надасть підтримку для підсилення їх здатності вести політичний діалог за участі усіх гілок влади, координувати дії та розповсюджувати досягнення через практичні спільні ініціативи, що сприятимуть позитивним результатам економічного зростання та розвитку.

3.     Сприяння Асоціації міст України у вдосконаленні послуг, які надаються її членам в усіх галузях економічного розвитку, а також робота над підвищенням участі жінок в економічних та політичних процесах.

         У 2010 році для роботи на місцевому рівні  на конкурсній основі було відібрано 13 міст: 4 міста у Львівській області з населенням більше 50000 осіб (Львів, Червоноград, Стрий та Дрогобич) і 3 міста у Дніпропетровській області (Дніпропетровськ, Нікополь та Кривий Ріг). Крім того, з міст Новий Розділ, Жидачів та Миколаїв Львівської області буде утворений економічний кластер територіальних громад, так само як і до другого економічного кластеру увійдуть Павлоград, Першотравенськ та Тернівка Дніпропетровської області. Міста-партнери отримають допомогу у створенні сприятливого середовища для економічного розвитку, планування інвестицій та розвитку маркетингової діяльності, яка дозволить їм скористатися з наявних джерел фінансування.

  Від реалізації Проекту очікуються такі результати:

- обрані міста ефективно складають та впроваджують стратегічні плани місцевого економічного розвитку, віднайшовши необхідні для цього джерела фінансування;

- всі щаблі влади, включно з міністерствами, органами місцевого самоврядування та АМУ – демонструють координацію дій і спільну підтримку децентралізації та реформ  місцевого самоврядування, спрямованих на економічне зростання та розвиток;

- АМУ надає кращі послуги своїм членам у питаннях місцевого економічного розвитку та сприяє підвищенню економічної і політичної ролі жінок у суспільстві. Крім того, буде розроблено нову систему муніципальних статистичних показників, які дадуть змогу оцінювати якість послуг, які надаються органами місцевого самоврядування.

Управління проектом та технічна допомога в обраних галузях діяльності будуть здійснюватись експертами, що представляють канадські муніципалітети, та українськими фахівцями.

         Протягом часу реалізації проекту кращі муніципальні практики та підходи щодо місцевого економічного розвитку, інструменти, результати та висновки будуть надані всім зацікавленим особам в сфері місцевого самоврядування України, а також донорським організаціям та іншим інституціям, що працюють в цій галузі, з метою збільшити обсяг досліджень, кращих практик і прикладів впровадження в місцевому врядуванні та місцевому економічному розвитку.
Презентації з Форуму місцевого самоврядування з питань забезпечення рівних прав та можливостіей жінок і чоловіків (15-16.11.11, м. Київ):

"Гендерна нерівність на українському ринку праці: причини та наслідки"

"Гендерний бюджет і гендерне бюджетування на місцевому рівні"

"Гендерне обличчя Житомира: вчора, сьогодні, завтра. Аналітичне дослідження"

Результати роботи 3-х груп з теми "Гендерні аспекти ринку праці"

Результати роботи 3-х груп з теми "Бізнес і підприємництво: забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків"


Законодавче забезпечення гендерної рівності в Україні