15.10.2012
АМУ направила лист парламентському Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування
Версія для друкуВерсія для друку

щодо законопроектів, які перебувають на його розгляді

АМУ надала  парламентському  Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування відповідь на лист від 5 жовтня 2012 р. щодо законопроектів «Про внесення змін до статті  5 Закону «Про судовий збір»(щодо звільнення органів місцевого самоврядування від сплати судового збору)» (р.№11191) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання посадовим особам органів місцевого самоврядування права на оформлення спадщини)» (р.№11216), які знаходяться на розгляді Комітету.  АМУ повідомляє наступне:

  • Проект Закону «Про внесення змін до статті  5 Закону «Про судовий збір»(щодо звільнення органів місцевого самоврядування від сплати судового збору)» Асоціацією підтримується. Оскільки питання відновлення пільги органам місцевого самоврядування в частині звільнення від сплати судового збору неодноразово ставилось як Асоціацією, так і місцевими радами. Про свою підтримку цього законопроекту АМУ повідомляла парламентські комітети з питань бюджету та з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики.
  • Щодо законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання посадовим особам органів місцевого самоврядування права на оформлення спадщини)»  (р.№11216), то АМУ вважає, що таке вирішення проблеми наближення відповідної послуги до громадян виглядає, принаймні, передчасним. Адже видача свідоцтва про спадщину є юридично складною процедурою. В той же час, проблемою  невеликих сільських та селищних рад, на які в першу чергу поширяться зміни, є  відсутність в їхніх апаратах професійних юристів, яку неможливо компенсувати  навчаннями посадових осіб без відповідної освіти. Крім того наявна технічна проблема із забезпеченням доступу органів місцевого самоврядування  зазначеного рівня до Спадкового реєстру. Це неминуче призведе до численних помилок і порушень, що будуть створювати серйозні проблеми отримувачам таких послуг.

 

Всі новини