15.10.2012
Асоціація готує до введення в експлуатацію Автоматизовану систему муніципальної статистики
Версія для друкуВерсія для друку

триває збір даних за 2011 рік

Щорічно, вже понад 10 років, АМУ проводить збір даних Муніципального реєстру - інформацію про результати розвитку територіальних громад за попередній рік.

Зібрану інформацію Асоціація публікує на сайті та у друкованих річних виданнях  «Фінансовий стан міст» та «Основні соціально-економічні показники міст». (дивитись на сайті).

Цього року збір та опрацювання муніципальної статистики АМУ проводить за допомогою Автоматизованої системи муніципальної статистики (АСМС).

АСМС розроблена в рамках проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ), який здійснюється Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади, наданої через Канадське агентство міжнародного розвитку (КАМР).

АСМС єелектронною системою збору, збереження та обробки інформації про основні сфери життєдіяльності територіальних громад та діяльності органів самоврядування. Система розроблена з метою забезпечити українські міста сучасними інструментами муніципального управління, надати управлінцям органів місцевого самоврядування можливість швидкого аналізу показників власної діяльності та для проведення порівняльного аналізу як в місцевому масштабі, так і в масштабі країни.

Крім того, інформацію АСМС також планується використовувати для лобіювання спільних інтересів територіальних громад в органах влади вищого рівня.

На даний час в напрямку розбудови системи муніципальної статистики описані та включені до АСМС такі сфери життєдіяльності територіальних громад:

  • населення, його склад, доходи та зайнятість;
  • місцевий бюджет (доходи та видатки);
  • економічний розвиток;
  • комунальне господарство (водопостачання, водовідведення, теплопостачання, благоустрій (озеленення, освітлення, дороги, кладовища), поводження з твердими побутовими відходами, обслуговування житла);
  • громадський транспорт;
  • охорона здоров’я;
  • освіта;
  • соціальний захист;
  • культура та мистецтво.

Показники за цими напрямами обговорені та вивірені профільними фахівцями на засіданнях відповідних фокус-груп.

Участь територіальних громад в Автоматизованій системі муніципальної статистики безкоштовна. Внесок територіальних громад в роботу системи – щорічне (раз на рік) надання інформації про розвиток громади. Передбачається, що цією роботою на місцях будуть займатися спеціально призначені посадовці - координатори АСМС. Саме для координаторів в рамках проекту МЕРМ запланована серія навчальних семінарів як очних, так і дистанційних. Перший такий семінар буде проведено в середині листопада поточного року. В подальшому також планується провести навчання представників міст щодо використання інформації АСМС .

АСМС – система відкрита для всіх органів самоврядування – членів системи. Міський голова та координатори кожного міста отримають свої логіни та паролі входу в систему. Авторизуватись зможуть також і інші посадовці з міст-членів АМУ, що використовуватимуть інформацію АСМС для прийняття управлінських рішень.

Наразі відбувається збір інформації по всіх містах України, що виявили бажання долучитись до АСМС, за результатами розвитку за 2011 рік. Збір інформації проводиться в новому, розширеному форматі. Запропонована форма є прототипом електронного шаблону АСМС, що згодом буде заповнюватись в інтерактивному режимі на веб-сторінці муніципальної статистики. Вона містить 16 розділів, з яких 14 описують різні сфери життєдіяльності територіальних громад. Звичайно, збір інформації по близько 500 показниках вимагає копіткої роботи багатьох служб місцевої влади, але міста готові бути учасниками АСМС, розуміючи важливість та інноваційність такої системи в муніципальному управлінні. Про це свідчить кількість міст, що задекларували свою участь в системі. Наразі їх 150 – обласних центрів, міст обласного та районного значення .

Міста активно надсилають в АМУ інформацію, яка після повного введення в експлуатацію веб-сторінки АСМС буде завантажуватись координаторами в базу даних системи. Саме з координаторів найактивніших міст і буде сформовано першу групу для участі в навчальному семінарі користувачів АСМС.

Детальнішу інформацію про АСМС можна отримати з інформаційного буклету з АСМС та презентації АСМС, яка відбулася на Восьмому Українському Муніципальному форумі в Ялті в липні цього року.

 

 

 

 

 

Всі новини