16.09.2016
Кабмін схвалив і направив до Верховної Ради проект держбюджету на 2017 рік
Версія для друкуВерсія для друку

15 вересня Уряд схвалив проект державного бюджету на 2017 рік та направив документ до Парламенту.

При розробці проекту держбюджету на 2017 рік Уряд керувався головним принципом - бюджет має бути реалістичним, де всі видатки будуть підтверджені доходами.

Так у бюджеті-2017 ключовими напрямами системних реформ були визначені: 

  • Розвиток якості державних послуг
  • Захист державних інтересів
  • Підвищення соціального захисту 
  • Розвиток реального сектору економіки
  • Посилення регіонів (підтримка місцевих бюджетів та регіональних інвестиційних проектів в рамках реформи децентралізації)
  • Культура.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, представляючи основні макроекономічні показники бюджету на 2017 рік, зазначив, що Уряд передбачає збільшення бюджету України у 2017 році до майже 876 млрд грн, що більше показника 2016 року на 16,9%. Крім того, Уряд прогнозує економічне зростання 3% ВВП.                                                     

Щодо реформи з децентралізації, Володимир Гройсман зауважив, що до 2014 року завжди центральна влада все робила для того, щоб концентрувати ресурси в своїх руках. "Жадібність цю владу і задушила - що демократичну, а потім ту, що узурпувала все в країні. Наша позиція є наступна - і за великим рахунком, це те, заради чого я прийшов у центральну владу, - зробити  децентралізацію таким чином, щоби кожна українська громада отримала достатньо фінансових ресурсів, достатньо можливостей і несла повну відповідальність за те, що відбувається на місцях", - підкреслив Голова Уряду.

Зараз потрібно підкріплювати і підвищувати відповідальність місцевих органів влади, зокрема у сфері енергоефективності. Так, Уряд вважає за потрібне передати відповідальність щодо утримання житлово-комунальних послуг, що розповсюджуються на заклади освіти і охорони здоров'я. 15 млрд грн передбачається у бюджеті "для тих громад, яким це буде робити важко".

"Ми підтримаємо, і тут не буде жодних проблем. Але ми хочемо, щоб ця відповідальність переросла в енергоефективність", - зауважив Прем’єр-міністр.

До 9 млрд грн збільшується розмір державної підтримки у рамках Державного фонду регіонального розвитку. З них 1 млрд грн. буде спрямований на підтримку об’єднаних територіальних громад і 8 млрд грн - на соціально-економічний розвиток територій.

"Три важливих інструментів, які ми направимо реально як інвестицію в розвиток місцевої економіки", - зазначив Володимир Гройсман.

Читати детальніше на "Урядовому порталі"

Всі новини