12.10.2012
Питання сучасної муніципалістики
Версія для друкуВерсія для друку

обговорили 11 жовтня на семінарі у Києві

11 жовтня в Академії муніципального управління відбувся Відкритий міжкафедральний семінар з питань сучасної муніципалістики.  Під час заходу були обговорені сучасні проблеми розвитку муніципального права, публічного адміністрування, міжмуніципального співробітництва, підходи щодо розробки та запровадження навчальних модулів з питань сучасної муніципалістики.
В заході взяли участь провідні експерти та науковці Академії муніципального управління, Інституту держави і права імені В.Корецького НАН України, представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Вищого адміністративного суду України. 
За результатами проведення семінару його учасники вирішили підтримати ініціативу створення та запровадження якісно оновленого комплексу освітніх і просвітницьких муніципально-правових технологій поглиблення та системного надання  знань з питань місцевого самоврядування. Також учасники заходу прийшли до висновку, що на сьогодні необхідно всіляко сприяти поширенню досвіду роботи відповідних кафедр Академії муніципального управління, зокрема, щодо запровадження у навчальному процесі якісно нових за змістом та формою навчальних дисциплін з питань місцевого самоврядування.
Неодноразово зазначалося під час заходу, що в сучасних умовах потрібно сприяти вихованню у молодого покоління поваги до здобутків і цінностей локальної демократії та прав людини, а також створення передумов для формування муніципальної культури майбутніх фахівців у сфері місцевого самоврядування та муніципального господарства.
Також на семінарі було презентовано навчальний посібник «Проблеми сучасної муніципалістики», в якому висвітлюються актуальні питання теорії та практики сучасного муніципального права. Крім того, у збірнику аналізуються основні напрями становлення сучасної муніципалістики; вперше піднімаються питання щодо ролі муніципальних правових установок у процесі формування соціальної активності особи.  Видання буде актуальне і цікаве в першу чергу для науковців, викладачів та студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів, депутатів місцевих рад, посадових осіб і керівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
 

 

Всі новини