11.10.2012
Уряд виконує обіцянки
Версія для друкуВерсія для друку

місцеві бюджети отримають додаткову дотацію з державного бюджету на оплату праці працівників бюджетних установ

8 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято розпорядження № 753-р «Про перерозподіл деяких видатків, передбачених Міністерству фінансів на 2012 рік», яким передбачено здійснити у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених у 2012 році Міністерству фінансів у загальному фонді державного бюджету, перерозподіл видатків у сумі 1 000 000 тис. гривень шляхом зменшення обсягу видатків споживання за програмою 3501170 “Обслуговування державного боргу” та збільшення обсягу видатків споживання за програмою 3511060 “Додаткові дотації з державного бюджету місцевим бюджетам” у частині додаткової дотації з державного бюджету на оплату праці працівників бюджетних установ (докладніше тут). 

Нагадуємо, що відповідне доручення було дано Мінфіну за результатами зустрічі Прем’єр-міністра України з представниками всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування. 

Крім того, 27 вересня на пленарному засіданні Дня ДІАЛОГу Перший заступник Міністра фінансів України А.І. Мярковській пообіцяв, що питання виділення з державного бюджету додаткового трансферту на заробітну плату і розрахунки за енергоносії в межах незабезпеченої потреби місцевих бюджетів буде вирішено в найкоротші терміни.

Асоціація вітає дії урядовців, спрямовані на вирішення проблем місцевого самоврядування. В той же час, звертаємо увагу, що за результатами Дня ДІАЛОГу було прийнято звернення до вищих посадових осіб держави, де зокрема містяться «пропозиції по внесенню змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин:

  1. виділити з державного бюджету додатковий трансферт на заробітну плату і розрахунки за енергоносії в межах незабезпеченої потреби місцевих бюджетів у сумі не менше 4 млрд. грн.;
  2. збільшити на 0,5 млрд. грн. обсяги субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян».

 

Отже, представники місцевого самоврядування сподіваються, що зазначене розпорядження є лише першим кроком в процесі вирішення вищезазначених проблем місцевих бюджетів в 2012 році.

 

Аналітичний центр

Асоціації міст України

Всі новини