10.10.2012
Законопроект про місцеві ініціативи
Версія для друкуВерсія для друку

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував парламенту прийняти за основу

Законопроектом «Про місцеві ініціативи»(реєстр. №9404) пропонується визначити правові засади, організацію, порядок внесення на розгляд та прийняття рішень у порядку місцевої ініціативи з метою забезпечення прав громадян України вирішувати питання місцевого значення.

Планується, зокрема, встановити, що місцева ініціатива — це офіційна письмова пропозиція громадян України з питань, які належать до відання місцевого самоврядування, внесена до відповідної ради для розгляду та прийняття відповідного рішення в межах її компетенції.

Відповідно до законопроекту,підставою для внесення місцевої ініціативи на розгляд ради є проект рішення ради, підтриманий належною кількістю підписів громадян України. Внесення місцевої ініціативи до відповідної ради здійснюється ініціативною групою, яка утворюється на  установчимизборами.

На думку авторів законопроекту, місцева ініціатива, яка вноситься на розгляд відповідної ради, має бути обов‘язково розглянута на відкритому найближчому після внесення пленарному засіданні ради, але не раніше 20 робочих днів після її внесення, за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи. Рада в межах своїх повноважень може:

  • прийняти рішення, підготовлене у порядку місцевої ініціативи, повністю або за основу;
  • прийняти рішення, підготовлене у порядку місцевої ініціативи, зі змінами, внесеними при розгляді проекту рішення;
  • відхилити проект рішення, підготовлений у порядку місцевої ініціативи;
  • відправити проект рішення, підготовлений у порядку місцевої ініціативи, на доопрацювання за обов’язкової участі уповноваженого представника ініціативної групи протягом терміну, встановленого регламентом ради, з обов’язковим винесенням узгодженого із ініціативною групою доопрацьованого проекту рішення на наступне пленарне засідання ради. Повторне відправлення проекту на доопрацювання не допускається.

Передбачається також встановити, що рішення ради, ухвалене з питання, внесеного на її розгляд шляхом місцевої ініціативи, має в десятиденний термін надсилатися ініціативній групі та оприлюднюватися в порядку, встановленому регламентом ради.

Експерти Аналітичного центру АМУ вважають,  що зазначений законопроект, як такий, що спрямований на повніше забезпечення прав громадян на участь у здійсненні місцевого самоврядування, заслуговує на підтримку.  Разом з тим, АМУ було підготовано та надіслано до профільного комітету  низку пропозицій щодо його змісту, спрямованих на подальше спрощення процесу внесення ініціативи.

 

 

Всі новини